Zamieszanie w Renault - Kubica znowu zmieni zespół?

W środę w Paryżu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zespołu Renault, który zastanawia się nad przyszłością w Formule 1. Francuska firma ma podjąć decyzję, czy zostanie nadal w stawce, czy ograniczy się tylko do dostarczania silników, czy też całkiem zrezygnuje ze startów w F1.

Czołowy zawodnik Catanii Calcio, Takayuki Morimoto wyjawił, że nie ma zamiaru opuszczać drużyny w trakcie sezonu. W ten sposób odniósł się do prasowych rewelacji łączących jego osobę z transferem do Manchesteru United. O zawieszeniu Thierry'ego Henry'ego możemy zapomnieć! Prezydent FIFA, Sepp Blatter, w rozmowie z francuskim "L'Equipe" przyznał, że zadzwonił do Francuza i udzielił mu wsparcia. Winę Szwajcar zrzuca na arbitra, ale konsekwencji wobec niego nie wyciągnął. Hiszpan Alberto Contador został zwycięzcą prowadzonego przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) światowego rankingu kolarzy zawodowych. W sezonie 2009 Contador, który wygrał po raz drugi w karierze Tour de France, wyprzedził na czele klasyfikacji UCI dwójkę rodaków - Alejandro Valverde i Samuela Sancheza. Jedyny sklasyfikowany polski zawodowiec Sylwester Szmyd zajął 96. miejsce.

Piłkarska reprezentacja Serbii przed wylotem do RPA na mistrzostwa świata, w poniedziałek wzięła udział w sesji fotograficznej. Zespół pozował na tle kościoła St. Sava Christian Orthodox Church w Belgradzie. Najlepsza polska zawodniczka tajskiego boksu i K-1 w kategorii do 57 kg Joanna Jędrzejczyk, w krótkim czasie toczy dwa pojedynki o ważne tytuły. Pierwszą walkę w Krakowie o pas najbardziej prestiżowej federacji WMC ma już za sobą, wygrywając z Anną Zuchelli z Anglii. W sobotę czeka ją kolejna o tytuł mistrzyni Europy federacji WKF, w kategorii wagowej 54,6 kg z Austriaczką Myrą Winkelmann. Jak donoszą włoskie media, szefowie Interu Mediolan zaoferowali 38-letniemu bramkarzowi "Nerazzurrich", Francesco Toldo przejęcie w klubie posady dyrektorskiej, a były reprezentant Włoch prawdopodobnie przyjmie tę propozycję.

Szef Formuły 1 Bernie Ecclestone wespół ze współwłaścicielem teamu Roberta Kubicy zamierzają reanimować wystawioną niedawno na sprzedaż słynną firmę samochodową Saab.

W Kuusamo Justyna Kowalczyk - pierwsza polska triumfatorka Pucharu Świata w biegach narciarskich zaskoczyła chyba wszystkich - nawet samą siebie. Zawodniczka pochodząca z Kasiny Wielkiej wygrała po raz pierwszy w karierze rywalizację sprinterem w PŚ. To była jej ósma wygrana, co pozwoliło się przesunąć Kowalczyk na 15. miejsce w klasyfikacji wszech czasów - pisze na swoim blogu "Ślizgiem" Tomasz Kalemba. To był szalony tydzień dla Włocha Giancarlo Fisichelli. Najpierw niespodziewanie wywalczył on pole position - pierwsze w historii startów dla Force India, a następnie zajął drugie miejsce w wyścigu o Grand Prix Belgii.

Drugoligowe Desportivo Chaves zagra z FC Porto w finale piłkarskiego Pucharu Portugalii. Justyna Kowalczyk zajęła w niemieckim Oberhofie drugie miejsce w zawodach z cyklu Tour de Ski. W sprincie na 1,6 km techniką klasyczną lepsza okazała się Słowenka Petra Majdic, wyprzedzając o 2,2 s. Polkę i o 3,6 s. Finkę Aino Kaisę Saarinen. O godzinie 16.30 ma zostać ogłoszone nazwisko kierowcy Formuły 1, który w zespole Ferrari do końca tego sezonu zastąpi Felipe Massę, wracającego do zdrowia po ciężkim wypadku - podała włoska agencja Ansa.

Bartosz Huzarski wygrał po samotnej ucieczce piąty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Settimana Coppi-Bartali w północnych Włoszech. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Przemysław Niemiec. Zwycięzcą imprezy został Włoch Ivan Santaromita. Mocny początek sezonu w wykonaniu najlepszej drużyny ostatniego sezonu. Na Camp Nou podopieczni Guardioli pokonali Athletic Bilbao 3:0 i sięgnęli po Superpuchar Hiszpanii. Szymon Malicki i Filip Szymański po raz pierwszy, za pośrednictwem sms-ów, stworzyli parę do gry podwójnej. W swym deblowym debiucie zdobyli w Sosnowcu... złoty medal.

LM: sukces Vive - faworyt pokonany

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych mistrzowie Polski, zawodnicy Vive Targów Kielce, pokonali jednego z faworytów rozgrywek, HSV Hamburg, 30:27 (16:15). Nie udało się wprawdzie odrobić sześciobramkowych strat poniesionych przed tygodniem w Kielcach, ale podopieczni Bogdana Wenty zasłużyli na wielkie pochwały za podjęcie walki i pokonanie lidera Bundesligi.

47 osób z obrażeniami, ale policja w porządku

Krakowska Prokuratura Okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów podczas zatrzymania pseudokibiców GKS Katowice na stacji kolejowej Kraków-Mydlniki w marcu 2008 roku. Ustalono, że w wyniku interwencji policji jedna osoba doznała urazu głowy i kończyn, a 46 innych obrażeń ciała - ale interwencja nie miała "znamion czynu zabronionego".

Serb uciekł spod topora

Serb Novak Djokovic, rozstawiony w prestiżowym turnieju w kalifornijskim Indian Wells z "dwójką", wybronił aż trzy meczbole i awansował do IV rundy. Około 19 czasu polskiego na kort wyjdzie Agnieszka Radwańska, która zmierzy się z Francuzką Marion Bartoli.

Gigantyczny kontrakt dla kapitana Chelsea

Kapitan zespołu angielskiej Premier League Chelsea Londyn John Terry przedłużył na pięć lat kontrakt - poinformowała w niedzielę brytyjska prasa. Anglik będzie drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem w Premiership, otrzymując pensję 150 tys. funtów tygodniowo.

FIFA zawiesiła Adriana Mutu

UEFA zawiesiła Adriana Mutu również w rozgrywkach Ligi Mistrzów po tym, jak nie przeszedł testów antydopingowych.

W Europie pocieszone tylko Atletico Madryt

Kto jest mądrzejszy po pierwszych półfinałach Ligi Europejskiej. Tylko Atletico Madryt, które na Vicente Calderon pokonało Liverpool 1:0. W drugim meczu "rozgrywek pocieszenia", które przed sezonem zastąpiły Puchar UEFA, HSV w Hamburgu zremisował bezbramkowo z londyńskim Fulham.

Turniej floretowy masters: Radosław Glonek nie wystartuje

Radosław Glonek nie wystartuje w turnieju floretowym Masters, który w sobotę, z udziałem ośmiu najlepszych zawodników w tej broni, odbędzie się w podparyskiej miejscowości Melun Val de Seine. Zawodnik Sietom AZS AWFiS Gdańsk przegrał z kontuzją.

Dementiewa najlepsza w Sydney

Turniejowa "piątka" Jelena Dementiewa wygrała piątkowy finał zawodów WTA Tour rozgrywanych na twardych kortach w Sydney. Na pokonanym polu Rosjanka zostawiła liderkę rankingu tenisistek Serenę Williams.

Pierwsze zawodowe zwycięstwo Michelle Wie

W końcu się udało. Amerykanka Michelle Wie, jedna z najsłynniejszych golfistek świata, przerwała ostatnio długi okres oczekiwania na swój pierwszy w karierze zawodowy tytuł.

Nadal na gorąco. Tenisista w objęciach Shakiry

Przy akompaniamencie muzyki przytulają się, patrzą sobie głęboko w oczy, dotykają się, szepcą. Ot, teledysk. Ale partnerem kolumbijskiej piosenkarki Shakiry jest tym razem nie kto inny, tylko jeden z najlepszych tenisistów świata - Rafael Nadal. Hiszpan - mimo braku aktorskiego doświadczenia - w gorącym teledysku wypadł... bardzo naturalnie.

Foster: Tomasz spisał się naprawdę dobrze

Ben Foster w ostatnim czasie musiał opuścić kilka spotkań Manchesteru United z powodu problemów z kręgosłupem i choroby, ale teraz twierdzi, iż jest gotowy do gry i chce pomóc swojej drużynie w spotkaniu Carling Cup z Manchesterem City.

Sebastien Loeb nie pojedzie w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans

Wbrew wcześniejszym planom, sześciokrotny rajdowy mistrz świata Francuz Sebastien Loeb nie weźmie w ekipie Peugeota udziału w 24-godzinnym wyścigu na torze w Le Mans, który zostanie rozegrany w dniach 12-13 czerwca.

Korona w Gdyni bez dwóch graczy

W piątkowym meczu 25. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce zagra w Gdyni z Arką. Goście ze Świętokrzyskiego wystąpią w tym meczu osłabieni brakiem dwóch kluczowych zawodników - czytamy na stronie kieleckiego zespołu.

Jurasik: minimum jest, apetyt mamy większy

Najlepszym zawodnikiem w meczu z Czechami wybrany został przez EHF Mariusz Jurasik. Prawoskrzydłowy reprezentacji Polski zdobył pięć goli, ale – mimo zwycięstwa dającego awans do półfinału ME w piłce ręcznej - z gry, szczególnie obronnej, naszej reprezentacji nie był zadowolony.

"To niesamowity talent"

Australijczyk Chris Holder będzie w 2010 roku walczył w Grand Prix o indywidualne mistrzostwo świata. Żużlowiec z Antypodów postrzegany jest jako jeden z najbardziej utalentowanych reprezentantów młodego pokolenia. W Polsce ściga się w barwach Unibaksu Toruń.

MŚ w lotach: Ammann deklasuje, Austriak naciska Małysza

Simon Ammann prowadzi po trzech seriach skoków podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich, które odbywają się w Planicy.

MŚ 2010: tłumy dziennikarzy na treningu Anglików

Ponad stu dziennikarzy oglądało w środę jedyny otwarty dla mediów trening piłkarskiej reprezentacji Anglii, przygotowującej się w austriackim Irdning do mistrzostw świata w RPA.

Maraton w Seulu: zwycięstwa Teimeta i Gobeny

Kenijczyk Sylvester Teimet z czasem 2:06.49 zwyciężył w niedzielę w maratonie w Seulu. Wśród kobiet najlepsza była reprezentantka Etiopii Amane Gobena - 2:24.13.

Puchar Hiszpanii: FC Barcelona za burtą

FC Barcelona nie zdołała odrobić strat z pierwszego, przegranego 1:2 spotkania 1/8 finału Pucharu Hiszpanii z Sevillą. Katalończycy w środę na wyjeździe wprawdzie wygrali, ale wynik 1:0 (0:0) dał awans przeciwnikom.

"Marzę o medalu Tomka Sikory"

Z marzeniami o medalu Tomasza Sikory poleciał do Vancouver prezes Polskiego Związku Biathlonu Zbigniew Waśkiewicz. Otwartych deklaracji nie chce jednak składać, bo liczy na element zaskoczenia.