"Miedziowi" z porażką, sędzia z kontuzją

Zagłębie Lubin po raz pierwszy w 2010 roku doznało porażki - "Miedziowi" przegrali w Bytomiu z Polonią 1:2. Już w 23. minucie meczu boisko z powodu kontuzji musiał opuścić... arbiter spotkania.

Rewelacja sezonu nie chce opuszczać podium

W Chorzowie marzą o europejskich pucharach, ale jak zapowiadają sami zawodnicy nic nie jest jeszcze pewnego i w trzech ostatnich kolejkach należy zainkasować jak najwięcej punktów.

Ekstraklasa: nowe terminy meczów

Ekstraklasa S.A. ustaliła terminy rozegrania zaległych meczów, które nie odbyły się z powodu żałoby narodowej po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem.

Hokejowe MŚ U-20: druga porażka Polaków

W drugim dniu rozgrywanych w Gdańsku hokejowych mistrzostw świata do lat 20 pierwszej dywizji grupy B Polska przegrała z Białorusią 1:5 (1:1, 0:1, 0:3). Jedynego gola dla biało-czerwonych strzelił w 19. minucie zawodnik miejscowego Stoczniowca Aron Chmielewski.

PŚ: Svendesen najlepszy w sprincie na 10 km

Norweski biathlonista Emil Hegle Svendsen, wygrał bieg sprinterski na dystansie 10 km w niemieckim Ruhpolding w ramach Pucharu Świata.

Tydzień z życia Wawrzyniaka

Jakub Wawrzyniak nie zagrał oficjalnego meczu od 10 miesięcy. Zagra w wyjazdowym meczu Legii z Cracovią. "Przeglądowi Sportowemu" opowiedział o przygotowaniach do tego meczu.

Michniewicz wróci na ławkę trenerską?

Czesław Michniewicz mógłby zostać trenerem Śląska Wrocław w sytuacji, gdyby wśród właścicieli drużyny zwyciężyła opcja zdymisjonowania Ryszarda Tarasiewicza.

WTA w Marbelli: zwycięstwo Pennetty

Rozstawiona z dwójką Włoszka Flavia Pennetta pokonała Hiszpankę Carlę Suarez Navarro 6:2, 4:6, 6:3 w finale turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w hiszpańskiej Marbelli (z pulą nagród 220 tys. dol.).

Turcja: trzy zwycięstwa Arki Gdynia

W środę nad ranem piłkarze Arki wrócili ze zgrupowanie w Side. W Turcji gdynianie rozegrali cztery mecze kontrolne, z których trzy zakończyły się ich zwycięstwem. Te wyniki specjalnie nie ekscytują trenera Dariusza Pasiekę.

Brazylijczycy Europy z jedną niewiadomą

Selekcjoner Portugalii Carlos Queiroz jest bardziej zdecydowany od swoich oponentów z trenerskich ławek. Portugalczyk mógł powołać do szerokiej kadry na zbliżający się mundial 30 piłkarzy, ale zdecydował się mocno zawęzić krąg kandydatów do gry na boiskach RPA i wybrał 24 piłkarzy. Ostatecznie do wąskiej kadry będzie musiał skreślić tylko jedno nazwisko.

PlusLiga kobiet: klęska Gedanii

W spotkaniu 2. kolejki ligi siatkówki kobiet Gedania Żukowo przegrała u siebie z GCB Centrostal Bydgoszcz 0:3.

"Robert Kubica pojechał bardzo efektownie"

W rozpoczynającym się w czwartek Rajdzie du Var w południowej Francji wystartuje Robert Kubica. Polak pojedzie Renault Clio R3 Maxi, przygotowanym przez firmę Chazel Team.

Wielka ściema, wielki mecz, wielkie bramki

Wielkie emocje na Old Trafford. Po piorunującym początku "Czerwone Diabły" w siódmej minucie prowadziły z Bayernem Monachium już 2:0. Pomógł im fatalnie interweniujący bramkarz Butt, ale sytuację Bayernu - tuż przed końcem pierwszej połowy - podratował Ivica Olić. W wymarzonym meczu w Teatrze Marzeń Manchester United prowadzi z Bayernem 3:1. W pierwszym meczu Niemcy wygrali 2:1.

Lech chce reprezentanta Bośni i Hercegowiny

Reprezentant Bośni i Hercegowiny, Sanel Jahić trafił na listę życzeń Lecha Poznań. Obrońca AEK Ateny był obserwowany przez przedstawicieli Kolejorza w meczu Ligi Europejskiej z BATE Borysów i podczas barażowego spotkania Bośniaków z Portugalią.

Jak nie opona, to... śrubka

Sebastian Vettel to jeden z faworytów do tytułu mistrza świata Formuły 1 w 2010 roku. Od początku sezonu ma jednak pecha. Najpierw w Grand Prix Bahrajnu za bardzo zużył swoje opony, teraz - w GP Australii - znów miał problemy z kołami. Kierowca Red Bulla prowadząc w stawce wypadł z toru, a przyczyną okazała się... źle dokręcona nakrętka.

"Nowy Stanew" zastąpi Jana Muchę?

Bramkarz z Bułgarii na celowniku Legii Warszawa Jan Mucha powoli żegna się z Legią Warszawa. Jego miejsce między słupkami najprawdopodobniej zajmie inny zagraniczny bramkarz. Poważnym kandydatem jest "nowy Stanew" - Iwan Karadżow, najlepszy bułgarski bramkarz młodego pokolenia.

Derby dla "Diabłów" w ostatniej minucie

Fantastyczne widowisko w Manchesterze. Przez 90 minut gospodarze, czyli City i goście, czyli United, atakowali non stop. O zwycięstwie tych drugich zdecydowała jedna akcja. W doliczonym czasie gry "Czerwone Diabły" uszczęśliwił Paul Scholes i to ekipa Alexa Fergusona przez najbliższe pół roku może tytułować się najlepszą drużyną miasta.

Victor Valdes w końcu się doczekał?

Victor Valdes otrzymał pierwszy wyraźny sygnał od Vicente del Bosque, że może zostać powołany na mistrzostwa świata w RPA. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii zasugerował, że bramkarz Barcelony może znaleźć się w kadrze narodowej w miejsce Diego Lopeza z Villarrealu.